Її величність хризантема

Її величність хризантема

Осінь - пора, коли розцвітають хризантеми. Їх по праву вважають королевами осіннього саду, адже велична краса цієї квітки нікого не залишає байдужим. У той час, коли більшість квітів в'януть, хризантеми починаю розпускати свої пишні кошики. Ця краса не може не радувати, вона всюди - в палісадниках, горщиках на підвіконнях, уздовж доріжок в саду.

З латині хризантема перекладається, як золотоцветная. У неї багато сортів, назви яких яскраво говорять про красу цієї квітки - «Захмарні вершини», «Весняний світанок» та ін.

Дослідження показали, що вперше хризантему стали вирощувати в Китаї, було це близько 500 р. До н.е. е. Трохи пізніше квітка з'явився в Японії. Жителі країни висхідного Сонця дуже трепетно ​​ставилися до хризантеми і навіть шанували їх. А незабаром навіть зробили національним символом. Тільки члени королівської сім'ї могли одягатися в розкішні вбрання з зображенням хризантем. А поети оспівували цей чудовий квітка на літературних дуелях. Ще через якийсь час хризантема прикрасила герб японців, а також їх монети. Тут же була заснована найвища нагорода - орден Хризантеми.

Ставлення японців до хризантеми навіть виразилося в її назві - Кику, в перекладі воно означає Сонце. До речі, багато хто вважає, що пов'язано таку назву з тим, що перші хризантеми були виключно жовтими. І тільки набагато пізніше селекціонерам вдалося вивести нові яскраві сорти білого, помаранчевого, червоного і багатьох інших відтінків. Японська флористична символіка свідчить, що власники хризантеми будуть обдаровані довголіттям, удачею, щастям, теплом. Даруючи такі квіти, японці щиро бажають найкращого, Сонця, яке зігріє серця і осяє життєвий шлях.

Тут же, в Японії, святкують дивовижне свято - день Хризантем. У цьому день жителі всієї країни насолоджуються видом красивого квітки, думають про минуле, своїх вчинках, оцінюють помилки, замислюються про вічні теми і мріють про прекрасне майбутнє. У цей день Хризантема, немов Сонце, освітлює шлях кожного японця і дає йому можливість зрозуміти, як краще жити далі.

Хризантеми різноманітні і прекрасні. У квітки багато вдів і різноманітне забарвлення, що дає можливість створювати унікальні красиві і дуже яскраві букети, які будуть доречні на будь-яких святах і для будь-якого приводу. Налічується понад 150 різновидів хризантем. Квіти бувають великі або кущові. Кулясту оксамитову хризантему доречно дарувати дружинам, коханим дівчатам - вона є доказом любові і ніжних почуттів. Для зрілої дами краще вибирати яскраві кольори - вишневі, червоні, винні. Навіть для чоловіка такі квіти стануть чудовим подарунком. Особливо актуальні для представників сильної половини жовті хризантеми - символ багатства, благородства, впливовості. Прекрасна якість хризантеми полягає в тому, що вона протягом тривалого часу може зберігати свій прекрасний первозданний вигляд. Тому букет хризантем, подарований з будь-якого приводу і навіть без нього, буде довго радувати свого власника неповторною красою і солодким ароматом.

16.08.2019 23:27:17
0
190

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!
Я прочитав Гарантії і згоден з вимогами